Czy warto korzystać z usług doradcy kredytowego?

Ogromna ilość ofert kredytowych, jakie każdego miesiąca zalewają rynek produktów finansowych, jest niezwykle korzystna dla potencjalnego kredytobiorcy. Taka sytuacja rodzi jednak pewne niedogodności – bardzo łatwo można się pogubić w gąszczu oferowanych produktów, co w praktyce może skutkować wyborem mało korzystnej opcji. Jeżeli nie czujesz się zbyt pewnie na rynku finansowym, warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego.

Osoby ubiegające się o kredyt finansowy, mogą zdecydować się na samodzielne poszukiwanie najkorzystniejszej oferty. Wymaga to jednak nie tylko sporej ilości wolnego czasu, ale i stosownej wiedzy. Można też skorzystać z usług doradcy kredytowego, który weźmie na siebie lwią część odpowiedzialności za odszukanie satysfakcjonującego nas produktu.

Czy warto?

Usługi doradcy są niezwykle cenne w okresach, gdy na rynku panuje stosunkowo mała konkurencja pomiędzy bankami. Wynika to z faktu, że kredytodawcy, którzy nie muszą walczyć o klienta, zwykle zawyżają oprocentowanie swoich produktów. Doświadczony doradca może wynegocjować dla nas bardzo korzystne warunki. Na uwagę zasługuje fakt, że kredytobiorca nie ponosi z tego tytułu dodatkowych kosztów. Wynagrodzeniem eksperta jest prowizja, którą bank wypłaca mu za podpisaną umowę.