Kredyt refinansowany – kilka praktycznych porad

Niektóre zobowiązania kredytowe, jak np. Kredyt mieszkaniowy, zaciągane są na wiele lat. Rzecz w tym, że sytuacja rynkowa może w tym czasie ulec znaczącej zmianie, a kredyt, który w dniu podpisywania umowy wydawał się być wyjątkowo korzystny, nie będzie już taki atrakcyjny. W tej sytuacji, warto rozważyć zaciągnięcie kredytu refinansowanego.

Sytuacja na rynkach finansowych zmienia się jak w kalejdoskopie. Tempo tych zmian dostrzegają zwłaszcza te osoby, które spłacają zobowiązania zaciągnięte na okres 20-30 lat. Mówiąc wprost – po kilku latach od dnia zaciągnięcia kredytu, marże bankowe mogą ulec znacznej redukcji, co znacząco zmieni atrakcyjność oferty, która skusiła nas wcześniej. Dobra wiadomość jest taka, że każdy kredytobiorca, ma możliwość refinansowania swojego kredytu.

Kredyt refinansowany – co powinieneś wiedzieć?

Kredyt refinansowany to produkt, który pozwala spłacić obecne zadłużenie. W praktyce oznacza to zmniejszenie kosztów zobowiązania. Warto jednak wiedzieć, że wysokość oprocentowania można także negocjować z obecnym kredytodawcą. Jeżeli bank udzieli decyzji odmownej, wtedy warto rozważyć opcję refinansowania kredytu w innym banku. Przed podpisaniem umowy, należy jednak bezwzględnie zapoznać się ze wszystkimi kosztami, jakie wygeneruje nowy kredyt.